PROGRAM FOR MONTH 06/2019

29/06/2019

20:00

Repriza e shfaqjes “Bisha në hënë”

nga Richard Kalinoski; regjia: Butrint Pasha - Programi: Skena e vogël e vogël


28/06/2019

20:00

Repriza e shfaqjes “Bisha në hënë”

nga Richard Kalinoski; regjia: Butrint Pasha - Programi: Skena e vogël e vogël


27/06/2019

20:00

Premiera e shfaqjes “Bisha në hënë”

nga Richard Kalinoski; regjia: Butrint Pasha - Programi: Skena e vogël e vogël


26/06/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga B. Brecht; regjia: Bekim Lumi


25/06/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga B. Brecht; regjia: Bekim Lumi


24/06/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


22/06/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


20/06/2019

20:00

Baleti “O.Taka”

– Koreografia & Muzika nga Sinan Kajtazi


19/06/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


18/06/2019

20:00

Shfaqja “Sfinga e Gjallë”

nga Rexhep Qosja; regjia Blerta Neziraj


17/06/2019

20:00

Shfaqja “Sfinga e Gjallë”

nga Rexhep Qosja; regjia Blerta Neziraj


15/06/2019

20:00

*Në teatrin e qytetit të Preshevës: Shfaqja “Bryma e vdekjes”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


14/06/2019

20:00

Shfaqja “Sfinga e Gjallë”

nga Rexhep Qosja; regjia Blerta Neziraj


13/06/2019

20:00

Shfaqja “Bryma e vdekjes”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha.Kjo shfaqje luhet në kuadër të festimeve të 20 vjetorit të çlirimit


11/06/2019

20:00

Premiera e Baletit “O moj Shqipëri”

Koreografia nga Pullumb Agalliu.Kjo premierë shfaqet në kuadër të festimeve të 20 vjetorit të çlirimit


05/06/2019

20:00

Shfaqja “Mosmarrëveshja”

nga Albert Kamy; regjia Fata Hyseni - Programi: Skena e vogël e vogël


01/06/2019

21:00

Shfaqja “Skenderbeu, ose dashuri dhe liri”

nga Th. Whincop dhe F. Hysaj; regjia: Fadil Hysaj


PROGRAM FOR MONTH 05/2019

31/05/2019

21:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


30/05/2019

20:00

Baleti “O.Taka”

– Koreografia nga Sinan Kajtazi


29/05/2019

21:00

Shfaqja “Vrapo pas gruas tënde”

nga Ray Cooney; regjia Ekrem Sopi – Shfaqje mysafire e Teatrit të Gjilanit


28/05/2019

21:00

Repriza e shfaqjes “Sfinga e Gjallë”

nga Rexhep Qosja; regjia Blerta Neziraj


27/05/2019

21:00

Premiera “Sfinga e Gjallë”

nga Rexhep Qosja; regjia Blerta Neziraj


22/05/2019

21:00

Repriza e shfaqjes “Mosmarrëveshja”

nga Albert Kamy; regjia Fata Hyseni – Programi: Skena e vogël e vogël


21/05/2019

21:00

Repriza e shfaqjes “Mosmarrëveshja”

nga Albert Kamy; regjia Fata Hyseni – Programi: Skena e vogël e vogël


20/05/2019

21:00

Premiera e shfaqjes “Mosmarrëveshja”

nga Albert Kamy; regjia Fata Hyseni – Programi: Skena e vogël e vogël


18/05/2019

21:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


17/05/2019

21:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


16/05/2019

20:00

Baleti “Pa Mure”

– Koreografia nga Teuta Krasniqi


15/05/2019

21:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga B. Brecht; regjia: Bekim Lumi


14/05/2019

21:00

Shfaqja “Bryma e vdekjes”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


13/05/2019

21:00

Shfaqja “Bryma e vdekjes”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


11/05/2019

21:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga Anton Çehov; regjia: Ilir Bokshi


10/05/2019

20:00

Repriza e baletit “PRISTINE CONDITIONS”

– Koreografia nga Arthur Kuggeleyn


09/05/2019

20:00

Premiera e baletit “PRISTINE CONDITIONS”

– Koreografia nga Arthur Kuggeleyn


PROGRAM FOR MONTH 04/2019

30/04/2019

20:00

Shfaqja “Kaligula”

nga A. Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


29/04/2019

20:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga A. Çehov; Regjia: Ilir Bokshi


27/04/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gj. Fishta; regjia: Altin Basha


26/04/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gj. Fishta; regjia: Altin Basha


25/04/2019

20:00

Baleti “La corsaire”

– Koreografia: Israel Rodriguez


24/04/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga B. Brecht; regjia: Bekim Lumi


23/04/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga B. Brecht; regjia: Bekim Lumi


22/04/2019

20:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga A. Çehov; Regjia: Ilir Bokshi


20/04/2019

20:00

Shfaqja “Destur”

nga M. Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


19/04/2019

20:00

Shfaqja “Destur”

nga M. Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


18/04/2019

20:00

Baleti “Carmen”

– Koreografia: Natalia Osipova


17/04/2019

20:00

Shfaqja “Bryma e vdekjes”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


16/04/2019

20:00

Shfaqja “Bryma e vdekjes”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


15/04/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga T. Whincop dhe F. Hysaj; regjia: Fadil Hysaj


13/04/2019

20:00

Shfaqja “As andej, as këndej”

- regjia Kastriot Avdyli; shfaqje mysafire e Teatrit të Kumanovës


12/04/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga T. Whincop dhe F. Hysaj; regjia: Fadil Hysaj


11/04/2019

20:00

Baleti “Andërr”

– Koreografia: Kreshnik Musolli


09/04/2019

20:00

Repriza “Bryma e vdekjes”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


08/04/2019

20:00

PREMIERA “Bryma e vdekjes”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


PROGRAM FOR MONTH 03/2019

28/03/2019

20:00

Baleti “O. Taka”

Koreograia & Muzika: Sinan Kajtazi


26/03/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


25/03/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


23/03/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


22/03/2019

20:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga Anton Çehov; regjia: Ilir Bokshi


21/03/2019

20:00

Baleti “Carmen”

koreografia: Natalia Osipova


19/03/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


16/03/2019

20:00

Shfaqja “KALIGULA”

nga Albert Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


15/03/2019

20:00

Shfaqja “KALIGULA”

nga Albert Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


14/03/2019

20:00

Baleti “Le Corsaire”

- koreografia: Israel Rodriguez


13/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


12/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


11/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


09/03/2019

20:00

Shfaqja “Ana dhe Zefi”

nga Ad De Bont; regjia Erson Zymberi – Skena e vogël


08/03/2019

20:00

Shfaqja “Ana dhe Zefi”

nga Ad De Bont; regjia Erson Zymberi – Skena e vogël


05/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


04/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


02/03/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga Bertold Brecht; regjia: Bekim Lumi


01/03/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga Bertold Brecht; regjia: Bekim Lumi


PROGRAM FOR MONTH 02/2019

28/02/2019

20:00

Baleti “O. Taka”

Koreografia & Muzika: Sinan Kajtazi


27/02/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


26/02/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


25/02/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


23/02/2019

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


22/02/2019

20:00

Repriza e komedisë “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


21/02/2019

20:00

Premiera e komedisë “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


15/02/2019

20:00

Repriza e baletit “Andërr”

– Koreografia: Kreshnik Musolli


14/02/2019

20:00

Premiera e baletit “Andërr”

– Koreografia: Kreshnik Musolli


05/02/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


04/02/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


02/02/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


01/02/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


PROGRAM FOR MONTH 01/2019

31/01/2019

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj: regjia Andras Urban


30/01/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


29/01/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga Bertold Brecht; regjia: Bekim Lumi


28/01/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga Bertold Brecht; regjia: Bekim Lumi


26/01/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


25/01/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


24/01/2019

20:00

Baleti “O. Taka”

Koreograia & Muzika: Sinan Kajtazi


23/01/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


22/01/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


21/01/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


19/01/2019

20:00

Shfaqja “Ana dhe Zefi”

nga Ad De Bont; regjia Erson Zymberi – Skena e vogël


18/01/2019

20:00

Shfaqja “Ana dhe Zefi”

nga Ad De Bont; regjia Erson Zymberi – Skena e vogël


17/01/2019

20:00

Baleti “Le Corsaire”

- koreografia: Israel Rodriguez


16/01/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


15/01/2019

20:00

Shfaqja “KALIGULA”

nga Albert Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


14/01/2019

20:00

Shfaqja “KALIGULA”

nga Albert Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


12/01/2019

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj: regjia Andras Urban


11/01/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


10/01/2019

20:00

Baleti “O. Taka”

Koreograia & Muzika: Sinan Kajtazi


09/01/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


08/01/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


07/01/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


05/01/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


04/01/2019

20:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga Anton Çehov; regjia: Ilir Bokshi


03/01/2019

20:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga Anton Çehov; regjia: Ilir Bokshi