PROGRAM FOR MONTH 12/2017

30/12/2017

20:00

Shfaqja “Të Harruarit”

koncepti dhe regjia: Shkurtë Aliu – Programi: Skena e vogël e vogël


29/12/2017

20:00

Shfaqja “Të Harruarit”

koncepti dhe regjia: Shkurtë Aliu – Programi: Skena e vogël e vogël


29/12/2017

20:00

Shfaqja “Një shfaqje teatri me 4 aktorë ...”

nga një cinik kosovar; regjia Blerta Neziraj. Shfaqje mysafire nga Qendra Multimedia


27/12/2017

20:00

Shfaqja “Zoti i masakrës”

nga Jasmina Reza: regjia Besfort Idrizi – Programi: Skena e vogël e vogël


26/12/2017

20:00

Shfaqja “Zoti i masakrës”

nga Jasmina Reza: regjia Besfort Idrizi – Programi: Skena e vogël e vogël


25/12/2017

20:00

Premiera “Zoti i masakrës”

nga Jasmina Reza: regjia Besfort Idrizi – Programi: Skena e vogël e vogël


23/12/2017

20:00

Shfaqja “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


22/12/2017

20:00

Repriza e baletit “ Newborn ”

koreografia: Jochen Roller


21/12/2017

20:00

Premiera e baletit “Newborn”

koreografia: Jochen Roller


16/12/2017

20:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


15/12/2017

20:00

Shfaqja “Të Harruarit”

koncepti dhe regjia: Shkurtë Aliu – Programi: Skena e vogël e vogël


14/12/2017

20:00

Shfaqja “Të Harruarit”

koncepti dhe regjia: Shkurtë Aliu – Programi: Skena e vogël e vogël


13/12/2017

20:00

Premiera “Të Harruarit”

koncepti dhe regjia: Shkurtë Aliu – Programi: Skena e vogël e vogël


12/12/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


11/12/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


09/12/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


08/12/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


07/12/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


05/12/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


04/12/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


01/12/2017

20:00

Shfaqja “Sodomdesadtopia”

nga Dhurata Hoti; regjia: Kreshnike Osmani – Programi: Skena e vogël e vogël


PROGRAM FOR MONTH 11/2017

30/11/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


29/11/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


28/11/2017

20:00

Baleti “Një legjendë për dashurinë”

koreograf: Pullumb Agalliu


27/11/2017

20:00

Baleti “JAM BURR”

regjia dhe koreografia: Katharine Maschenka Horn. Shfaqje mysafire.


25/11/2017

20:00

Premiera e baletit: “Një Ditë”

koreografia: Christie Coleman


21/11/2017

20:00

*Mysafire në Teatrin Kombëtar të Tiranës:

Komedia “I ligu për mend” nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


20/11/2017

20:00

*Mysafire në Teatrin Kombëtar të Tiranës:

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë” nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


18/11/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


17/11/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


16/11/2017

20:00

Baleti “Ngjyrat e vallëzimit”

Koreografia: Mehmet Ballkan


15/11/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


14/11/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


13/11/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


11/11/2017

20:00

Shfaqja “Sodomdesadtopia”

nga Dhurata Hoti; regjia: Kreshnike Osmani – Programi: Skena e vogël e vogël


10/11/2017

20:00

Shfaqja “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


09/11/2017

20:00

Shfaqja “Sodomdesadtopia”

nga Dhurata Hoti; regjia: Kreshnike Osmani – Programi: Skena e vogël e vogël


08/11/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


07/11/2017

20:00

Shfaqja “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli: Programi: Skena e vogël e vogël


06/11/2017

20:00

Shfaqja “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


04/11/2017

20:00

Shfaqja “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli: Programi: Skena e vogël e vogël


03/11/2017

20:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


02/11/2017

20:00

Baleti: “Një legjendë për dashurinë”

koreograf: Pullumb Agalliu


01/11/2017

20:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


PROGRAM FOR MONTH 10/2017

31/10/2017

20:00

Shfaqja “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


30/10/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


28/10/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


27/10/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


26/10/2017

20:00

Baleti “Drejtësi Tranzicionale”

– Koreografia nga Christie Coleman


26/10/2017

20:00

Shfaqje mysafire “Të fluturosh çfarë kënaqësie”

nga Duro Motoc; regjia: Zanë Duraku -Skena e vogël


25/10/2017

20:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga W. Shakespeare; regjia: Matthew Lenton


24/10/2017

20:00

Shfaqja “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


23/10/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


21/10/2017

20:00

Shfaqja “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli -Skena e vogël


20/10/2017

20:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga W. Shakespeare; regjia: Matthew Lenton


19/10/2017

20:00

Baleti “Një legjendë për dashurinë”

– koreograf: Pullumb Agalliu


17/10/2017

20:00

Shfaqja “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


16/10/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


14/10/2017

20:00

Shfaqja “Një përmendore për Gomarin”

nga Ali Mehmetaj; regjia: Natyrë Kallaba - Programi: Skena e vogël e vogël


13/10/2017

20:00

Shfaqja “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli- Skena e vogël e vogël


12/10/2017

20:00

Baleti “Vasha e braktisur”

koreografia: Natalia Osipova


11/10/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski


10/10/2017

20:00

Shfaqja “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


09/10/2017

20:00

Shfaqja “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


07/10/2017

20:00

Në bashkëpunim me Ambasadën Franceze vjen shfaqja e baletit

“Un Trait d’Union” me Angelin Preljocaj.


06/10/2017

20:00

Shfaqja “Sodomdesadtopia”

nga Dhurata Hoti; regjia: Kreshnike Osmani – Programi: Skena e vogël e vogël


05/10/2017

20:00

Baleti “RIKOMPOZIM”

muzika: Max Richter nga “4 stinët” Vivaldi; koreografia: Christophe Beranger, Jonathan Pranlas - Descours


04/10/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


03/10/2017

20:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga W. Shakespeare; regjia: Matthew Lenton


02/10/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski


PROGRAM FOR MONTH 09/2017

30/09/2017

20:00

Shfaqja "Aventurat e Reja të Don Kishotit"

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafic


29/09/2017

20:00

Shfaqja "Aventurat e Reja të Don Kishotit"

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafic


28/09/2017

20:00

Baleti "Mjë Legjend për Dashuri"

Koreografia: Pëllumb Agalliu


27/09/2017

20:00

Shfaqja "I Ligu për Mend"

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


26/09/2017

20:00

Shfaqja "I Ligu për Mend"

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha"


25/09/2017

20:00

Shfaqja "Bordel Ballkan"

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


23/09/2017

Pjesmarrëse në Festivalin e Komedisë "Koko Fest"

Korçë - Shfaqja "I Ligu për Mend"


22/09/2017

20:00

Baleti Repriza "Një Legjend për Dashuri"

Koreografia: Pëllumb Agalliu


21/09/2017

20:00

Premiera e Baletit "Një Legjend për Dashuri"

Koreografia: Pëllumb Agalliu


16/09/2017

20:00

Shfaqja "Shtëpia pa Dritare"

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli - Skena e vogël e vogël


15/09/2017

20:00

Shfaqja "Sodomdesadtopia"

nga Dhurata Hoti; regjia: Kreshnike Osmani - Skena e vogël e vogël


14/09/2017

20:00

Shfaqja "Dëshira Tours"

bazuar në dramën "Tranvaji i quajtur Dëshirë" nga T.Williams; regjia: Ardi Mejzini -Skena e vogël e vogël


13/09/2017

20:00

Shfaqja "Dëshira Tours"

bazuar në dramën "Tranvaji i quajtur Dëshirë" nga T.Williams; regjia: Ardi Mejzini - Skena e vogël e vogël


12/09/2017

20:00

Shfaqja "Një Përmendore për Gomarin"

nga Ali Mehmetaj; regjia: Natyrë Kallaba - Skena e vogël e vogël


11/09/2017

20:00

Shfaqja "Tregtari i Venedikut"

nga U.Shekspir; regjia: Matthew Lenton


09/09/2017

20:00

Shfaqja "55 Shades"

nga Jeton Neziraj; regjia: Blerta Neziraj - Shfaqje mysafire e Qendrës Multimedia


08/09/2017

20:00

Premierë "55 Shades"

nga Jeton Neziraj; regjia: Blerta Neziraj - Shfaqje mysafire e Qendrës Multimedia


08/09/2017

20:00

Pjesmarja në Festivalin Ndërkombëtar në Strumnicë të Maqedonisë me shfaqjen

"Eshtrat që vijnë vonë"


06/09/2017

20:00

Shfaqja "Dëshira Tours"

Dëshirë nga T.Williams; regjia:Ardi Mejzini - Skena e vogël e vogël


05/09/2017

20:00

Shfaqja "Gazetarja e Kulturës Vetvritet"

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Skena e vogël e vogël


04/09/2017

20:00

Shfaqja "Një Përmendore për Gomarin"

nga Ali Mehmetaj; regjia: Natyrë Kallaba - Skena e vogël e vogël


02/09/2017

20:00

Shfaqja "Një Përmendore për Gomarin"

nga Ali Mehmetaj; regjia: Natyrë Kallaba - Skena e vogël e vogël


01/09/2017

20:00

Shfaqja "Gazetarja e Kulturës Vetvritet"

nga Idlir Azizaj: regjia Alban Beqiraj - Skena e vogël e vogël


PROGRAM FOR MONTH 06/2017

30/06/2017

Në Grac të Austrisë: Baleti “Rrugë e gjatë dhe me kthesa”

– koreografia: Darrel Toulon


30/06/2017

21:00

Shfaqja “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


29/06/2017

21:00

Shfaqja “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


28/06/2017

21:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga W. Shakespeare; regjia: Matthew Lenton


27/06/2017

21:00

Repriza e shfaqjes “Sodomdesadtopia”

nga Dhurata Hoti; regjia: Kreshnike Osmani – Programi: Skena e vogël e vogël


24/06/2017

21:00

Repriza e shfaqjes “Sodomdesadtopia”

nga Dhurata Hoti; regjia: Kreshnike Osmani – Programi: Skena e vogël e vogël


23/06/2017

21:00

PREMIERA: “Sodomdesadtopia”

nga Dhurata Hoti; regjia: Kreshnike Osmani – Programi: Skena e vogël e vogël


22/06/2017

20:00

Baleti “Dasma”

- Koreograf: Mehmet Ballkan


21/06/2017

21:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


20/06/2017

21:00

Repriza e shfaqjes “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


19/06/2017

21:00

PREMIERA: “Aventurat e reja të Don Kishotit”

nga Tariq Ali; regjia: Dino Mustafi?


15/06/2017

21:00

Shfaqja “Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


14/06/2017

21:00

Shfaqja “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


13/06/2017

21:00

Shfaqja “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


12/06/2017

21:00

Shfaqja “Në Det”

nga S. Mrozek; regjia: Bashkim Ramadani – Programi: Skena e vogël e vogël


10/06/2017

21:00

Shfaqja “Një përmendore për Gomarin”

nga Ali Mehmetaj; regjia: Natyrë Kallaba - Programi: Skena e vogël e vogël


09/06/2017

21:00

Shfaqja “Një përmendore për Gomarin”

nga Ali Mehmetaj; regjia: Natyrë Kallaba - Programi: Skena e vogël e vogël


08/06/2017

20:00

Baleti “ZHULIETA PA ROMEON”

- koreografia dhe koncepti: Darrel Toulon


07/06/2017

21:00

Shfaqja “HAMLETMACHINE”

nga Heiner Müller; regjia: Hana Qena – Programi: Skena e vogël e vogël


06/06/2017

21:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


05/06/2017

21:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


03/06/2017

21:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


01/06/2017

20:00

Baleti “Vasha e braktisur”

koreografia: Natalia Osipova


PROGRAM FOR MONTH 05/2017

31/05/2017

21:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


30/05/2017

21:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


29/05/2017

21:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski


27/05/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


26/05/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


25/05/2017

20:00

Baleti “Netë Arabe”

– koreografia: Pëllumb Agalliu


24/05/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


23/05/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


22/05/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


20/05/2017

20:00

Repriza “Një përmendore për Gomarin”

nga Ali Mehmetaj; regjia Natyrë Kallaba – Programi: Skena e vogël e vogël


19/05/2017

20:00

Premiera “Një përmendore për Gomarin”

nga Ali Mehmetaj; regjia Natyrë Kallaba – Programi: Skena e vogël e vogël


18/05/2017

20:00

Baleti “Vasha e braktisur”

koreografia: Natalia Osipova


17/05/2017

20:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga U. Shekspir; regjia: Matthew Lenton


16/05/2017

20:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga U. Shekspir; regjia: Matthew Lenton


15/05/2017

20;00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


13/05/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


12/05/2017

20:00

Baleti “Vasha e braktisur”

koreografia: Natalia Osipova


11/05/2017

20:00

Premiera e baletit “Vasha e braktisur”

koreografia: Natalia Osipova


08/05/2017

20:00

Shfaqja “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël Shfaqja


06/05/2017

20:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


05/05/2017

20:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël Komedia


04/05/2017

20:00

“Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


03/05/2017

20:00

“Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


02/05/2017

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


PROGRAM FOR MONTH 04/2017

29/04/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


28/04/2017

20:00

Premiera e shfaqjes “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


25/04/2017

20:00

“Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


24/04/2017

20:00

Shfaqja “Në Det”

nga S. Mrozek; regjia: Bashkim Ramadani – Programi: Skena e vogël e vogël


22/04/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


22/04/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


21/04/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël Shfaqja


20/04/2017

20:00

Baleti “Stravinsky & Ravel”

; Koreografia: Mehmet Kursat Kilic & Mehmet Balkan


20/04/2017

20:00

Skena e vogël: Shfaqja mysafire “Caveman”

nga Rob Becker; regjisor: Agim Selimi; Mogul Theatre – Islandë


19/04/2017

20:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


18/04/2017

20:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


17/04/2017

20:00

Shfaqja “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


15/04/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


14/04/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


13/04/2017

20:00

Baleti “Spartacus”

– koreografia: Israel Rodrigues


12/04/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Kocovski


11/04/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski


10/04/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


08/04/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


07/04/2017

20:00

Premiera e shfaqjes “Dëshira Tours”

bazuar në dramën “Tamvaji i quajtur Dëshirë” nga T. Williams; regjia: Ardi Mejzini - Programi: Skena e vogël e vogël


06/04/2017

20:00

Baleti “RIKOMPOZIM”

muzika: Max Richter nga “4 stinët” Vivaldi; koreografia: Christophe Beranger, Jonathan Pranlas - Descours


05/04/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


04/04/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


03/04/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


01/04/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


PROGRAM FOR MONTH 03/2017

31/03/2017

20:00

Repriza e baletit “Rrugë e gjatë dhe me kthesa”

– koreografia: Darrel Toulon


30/03/2017

20:00

Premiera e baletit “Rrugë e gjatë dhe me kthesa”

– koreografia: Darrel Toulon


28/03/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


27/03/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


23/03/2017

20:00

Shfaqja e baletit “Drejtësi Tranzicionale”

– Koreografia nga Christie Coleman


21/03/2017

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

pjesëmarrëse në Festivalin “International Balkan Countries Festival” në Bursa të Turqisë


21/03/2017

20:00

Shfaqja “Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


20/03/2017

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

pjesëmarrëse në Festivalin “International Balkan Countries Festival” në Bursa të Turqisë


20/03/2017

20:00

Shfaqja “Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


18/03/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


17/03/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


16/03/2017

20:00

Shfaqja e baletit “Netët Arabe”

– koreografia: Pëllumb Agalliu


15/03/2017

Ditët e Frankofonisë


14/03/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


13/03/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


10/03/2017

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


09/03/2017

20:00

Baleti “RIKOMPOZIM”

muzika: Max Richter nga “4 stinët” Vivaldi; koreografia: Christophe Beranger, Jonathan Pranlas - Descours


08/03/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Koçovski


07/03/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


07/03/2017

20:00

Shfaqja “Një shfaqje teatri me 4 aktorë me disa derra me disa lopë me disa kuaj me një kryeministër me një milka e me disa inspektorë vendës e ndërkombëtarë”

nga një cinik kosovar; regjia Blerta Neziraj. Shfaqje mysafire nga Qendra Multimedia


06/03/2017

20:00

Premiera e shfaqjes “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


04/03/2017

20:00

Shfaqja “Grafitet”

nga Mehmet Kraja; regjia: Fadil Hysaj


03/03/2017

20:00

Shfaqja “Grafitet"

nga Mehmet Kraja; regjia: Fadil Hysaj


02/03/2017

20:00

Shfaqja e baletit

“Drejtësi Tranzicionale” – Koreografia nga Christie Coleman


PROGRAM FOR MONTH 02/2017

28/02/2017

20:00

Mysafire në Teatrin Kombëtar të Tiranës shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski


28/02/2017

20:00

Premiera e shfaqjes “Shtëpia pa dritare”

bazuar mbi dramën nga Saimir Gongo; regjia: Besim Ugzmajli – Programi: Skena e vogël e vogël


26/02/2017

20:00

Shfaqja mysafire “Caveman”

nga Rob Becker; regjisor: Agim Selimi; Mogul Theatre – Islandë


25/02/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Kocovski


24/02/2017

20:00

Repriza e baletit “Drejtësi Tranzicionale”

– Koreografia nga Christie Coleman


23/02/2017

20:00

Premiera e baletit “Drejtësi Tranzicionale”

– Koreografia nga Christie Coleman


20/02/2017

20:00

Shfaqja “Një burrë mes dy grash”

nga Erjon Papagjoni; regjia: Ilirjan Himaj - Programi: Skena e vogël e vogël


17/02/2017

Ansambli SHOTA


16/02/2017

20:00

Baleti “Stravinsky & Ravel”

; Koreografia: Mehmet Kursat Kilic & Mehmet Balkan


16/02/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski - Mysafire në Shkup me ftesë të Ambasadës së Republikës së Kosovës me rastin e përvjetorit të Pavarësisë.


15/02/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


14/02/2017

20:00

Repriza e shfaqjes “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


13/02/2017

20:00

Premiera e shfaqjes “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; regjia: Altin Basha


09/02/2017

20:00

Shfaqja “NË DET”

nga Slawomir Mrozhek; regjia: Bashkim Ramadani – Programi: Skena e vogël e vogël


08/02/2017

20:00

Shfaqja “Një burrë mes dy grash”

nga Erjon Papagjoni; regjia: Ilirjan Himaj - Programi: Skena e vogël e vogël


07/02/2017

20:00

Shfaqja “Një burrë mes dy grash”

nga Erjon Papagjoni; regjia: Ilirjan Himaj - Programi: Skena e vogël e vogël


06/02/2017

20:00

Shfaqja “NË DET”

nga Slawomir Mrozhek; regjia: Bashkim Ramadani – Programi: Skena e vogël e vogël


04/02/2017

20:00

Shfaqja “Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


03/02/2017

20:00

Shfaqja “Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


02/02/2017

20:00

Baleti “RIKOMPOZIM”

muzika: Max Richter nga “4 stinët” Vivaldi; koreografia: Christophe Beranger, Jonathan Pranlas - Descours


01/02/2017

20:00

Shfaqja “Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


PROGRAM FOR MONTH 01/2017

31/01/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Kocovski


30/01/2017

20:00

Shfaqja “Eshtrat që vijnë vonë”

nga Teki Dervishi; regjia: Martin Kocovski


28/01/2017

20:00

Shfaqja mysafire “Caveman”

nga Rob Becker; regjisor: Agim Selimi; Mogul Theatre – Islandë


27/01/2017

20:00

Shfaqja “NË DET”

nga Slawomir Mrozhek; regjia: Bashkim Ramadani – Programi: Skena e vogël e vogël


26/01/2017

20:00

Shfaqja e baletit “Ngjyrat e vallëzimit”

Koreografia: Mehmet Ballkan


25/01/2017

20:00

Shfaqja “NË DET”

nga Slawomir Mrozhek; regjia: Bashkim Ramadani – Programi: Skena e vogël e vogël


24/01/2017

20:00

Shfaqja “Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


23/01/2017

20:00

Shfaqja “Gazetarja e kulturës vetvritet...”

nga Idlir Azizaj; regjia: Alban Beqiraj - Programi: Skena e vogël e vogël


21/01/2017

20:00

Shfaqja “HAMLETMACHINE”

nga Heiner Müller; regjia: Hana Qena – Programi: Skena e vogël e vogël


20/01/2017

20:00

Shfaqja “HAMLETMACHINE”

nga Heiner Müller; regjia: Hana Qena – Programi: Skena e vogël e vogël


19/01/2017

20:00

Shfaqja e baletit “Giselle”

muzika: Adophe Adam; koreografia dhe adaptimi: Sylvia Tomova


18/01/2017

20:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga U. Shekspir; regjia: Matthew Lenton


17/01/2017

20:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga U. Shekspir; regjia: Matthew Lenton


16/01/2017

20:00

Shfaqja “Tregtari i Venedikut”

nga U. Shekspir; regjia: Matthew Lenton


14/01/2017

20:00

Shfaqja “Një burrë mes dy grash”

nga Erjon Papagjoni; regjia: Ilirjan Himaj. Skena e vogël e vogël


13/01/2017

20:00

Shfaqja "Psikozë n'4.48"

Sarah Kane; regjia: Fatos Berisha; shfaqje mysafire e Teatrit “Adriana” - Ferizaj


12/01/2017

20:00

Repriza e baletit “RIKOMPOZIM”

muzika: Max Richter nga “4 stinët” Vivaldi; koreografia: Christophe Beranger, Jonathan Pranlas - Descours


11/01/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski Shfaqja


10/01/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski Shfaqja


09/01/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski


06/01/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski


04/01/2017

20:00

Shfaqja “Pasardhësi”

nga Ismail Kadare; dramatizimi: Goran Stefanovski; regjia: Slobodan Unkovski