PROGRAMI PËR MUAJIN 03/2019

28/03/2019

20:00

Baleti “O. Taka”

Koreograia & Muzika: Sinan Kajtazi


26/03/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


25/03/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


23/03/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


22/03/2019

20:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga Anton Çehov; regjia: Ilir Bokshi


21/03/2019

20:00

Baleti “Carmen”

koreografia: Natalia Osipova


19/03/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


16/03/2019

20:00

Shfaqja “KALIGULA”

nga Albert Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


15/03/2019

20:00

Shfaqja “KALIGULA”

nga Albert Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


14/03/2019

20:00

Baleti “Le Corsaire”

- koreografia: Israel Rodriguez


13/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


12/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


11/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


09/03/2019

20:00

Shfaqja “Ana dhe Zefi”

nga Ad De Bont; regjia Erson Zymberi – Skena e vogël


08/03/2019

20:00

Shfaqja “Ana dhe Zefi”

nga Ad De Bont; regjia Erson Zymberi – Skena e vogël


05/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


04/03/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


02/03/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga Bertold Brecht; regjia: Bekim Lumi


01/03/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga Bertold Brecht; regjia: Bekim Lumi


PROGRAMI PËR MUAJIN 02/2019

28/02/2019

20:00

Baleti “O. Taka”

Koreografia & Muzika: Sinan Kajtazi


27/02/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


26/02/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


25/02/2019

20:00

Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


23/02/2019

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj; regjia: Andras Urban


22/02/2019

20:00

Repriza e komedisë “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


21/02/2019

20:00

Premiera e komedisë “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


15/02/2019

20:00

Repriza e baletit “Andërr”

– Koreografia: Kreshnik Musolli


14/02/2019

20:00

Premiera e baletit “Andërr”

– Koreografia: Kreshnik Musolli


05/02/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


04/02/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


02/02/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


01/02/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


PROGRAMI PËR MUAJIN 01/2019

31/01/2019

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj: regjia Andras Urban


30/01/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


29/01/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga Bertold Brecht; regjia: Bekim Lumi


28/01/2019

20:00

Shfaqja “Arturo Ui”

nga Bertold Brecht; regjia: Bekim Lumi


26/01/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


25/01/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


24/01/2019

20:00

Baleti “O. Taka”

Koreograia & Muzika: Sinan Kajtazi


23/01/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


22/01/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


21/01/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


19/01/2019

20:00

Shfaqja “Ana dhe Zefi”

nga Ad De Bont; regjia Erson Zymberi – Skena e vogël


18/01/2019

20:00

Shfaqja “Ana dhe Zefi”

nga Ad De Bont; regjia Erson Zymberi – Skena e vogël


17/01/2019

20:00

Baleti “Le Corsaire”

- koreografia: Israel Rodriguez


16/01/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


15/01/2019

20:00

Shfaqja “KALIGULA”

nga Albert Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


14/01/2019

20:00

Shfaqja “KALIGULA”

nga Albert Kamy; regjia: Kushtrim Koliqi


12/01/2019

20:00

Shfaqja “Bordel Ballkan”

nga Jeton Neziraj: regjia Andras Urban


11/01/2019

20:00

Komedia “I ligu për mend”

nga Gjergj Fishta; nga Altin Basha


10/01/2019

20:00

Baleti “O. Taka”

Koreograia & Muzika: Sinan Kajtazi


09/01/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


08/01/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


07/01/2019

20:00

Shfaqja “Skenderbeu ose Dashuri dhe Liri”

nga Thomas Whincop dhe Fadil Hysaj; regjia Fadil Hysaj


05/01/2019

20:00

Shfaqja “DESTUR - Blasfemi e ëmbël”

nga Musa Ramadani dhe Elif Shafak; dramaturgjia dhe regjia: Zana Hoxha Krasniqi


04/01/2019

20:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga Anton Çehov; regjia: Ilir Bokshi


03/01/2019

20:00

Shfaqja “Kopshti i Vishnjeve”

nga Anton Çehov; regjia: Ilir Bokshi